تبلیغات
آموزش مسائل جنسی و زناشوئی
انحرافات,جنس,

.:. امروز :
   
 
امكانات

تبلیغاتانحرافات جنسی
پیامبر اكرم صلى‏الله‏علیه‏و‏آله هم مروّج عفت جنسى بود و هم توصیه به كامیابى مشروع و سالم مى‏فرمود و مردم را از انحرافات جنسى بر حذر مى‏داشت. از جمله این انحرافات كه آسیب‏هاى شدیدى بر فرد و جامعه وارد مى‏سازد، مى‏توان از نمونه‏هایى ذیل یاد كرد:
1 ـ زنا: آمیزش جنسى میان مرد و زنى كه از نظر شرعى پیمان زناشویى نبسته‏اند، زنا خوانده مى‏شود. این نوع رابطه جنسى، راهى زشت و ناروا دانسته شده و همگان را به دورى از آن توصیه شده‏اند.(37) رسول خدا صلى‏الله‏علیه‏و‏آله مسلمانان را از چنین ارتباط نامشروعى برحذر مى‏داشت. ایشان آلودگى به این گناه را سبب جدا شدن روح ایمان از قلب مسلمان مى‏دانست و مى‏فرمود:
«اى مسلمانان! از زنا بپریزید، به درستى كه در قرآن شش ویژگى و اثر وجود دارد: سه خصوصیت در دنیا و سه اثر در آخرت؛ اما آثار دنیوى: نور و روشنایى چهره را از بین مى‏برد، فقر را به دنبال دارد، عمر را كوتاه مى‏كند، و در آخرت موجب غضب خدا، سخت گیرى در حساب و جاوید ماندن در آتش جهنم خواهد شد.»(38)
براى مجازات زن و مرد زناكار صد تازیانه به عنوان «حد»پیش بینى شده است.(39)
2 ـ همجنس خواهى: این نوع عمل جنسى، یك فعالیت جنسى غیر طبیعى و بر خلاف فطرت آدمى‏است كه اسلام آن را تجاوز از مرز فطرت و خلقت مى‏داند.(40) شیوع بیمارى‏هاى مخربى چون ایدز (Aids)در همجنس گرایان، بیانگر غیر طبیعى بودن این عمل جنسى است.
بزرگترین پیامد منفى همجنس گرایى، زوال نسل و به هم ریختگى نظم اجتماعى است، از این رو پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله به شدت با عمل زشت و پلید همجنس‏گرایى در مردان (لواط) و همجنس گرایى در زنان (مساحقه) برخورد كرد.
آن حضرت، مردان همجنس‏باز را غضب شدگان الهى مى‏شمارد(41) و براى مسلمانان از انجام چنین عمل زشتى كه قوم لوط بدان آلوده بودند نگران بود.(42) ایشان مساحقه بین زنان را نیز به نوعى همانند لواط در میان مردان مى‏شمارد.(43) و زنان مسلمان را از این عمل زشت برحذر مى‏داشت.
3 ـ واسطه گرى: واسطه شدن میان مرد و زن براى یك نوع ارتباط جنسى غیر مشروع و حرام، زشت و از گناهان كبیره شمرده شده است و رسول خدا صلى‏الله‏علیه‏و‏آله صلى‏الله‏علیه‏و‏سلم چنین واسطه گرانى را لعنت فرموده است؛(44) ایشان درباره نامطلوبى چنین كارى مى‏فرماید: «هر كس میان زن و مردى به طور حرام واسطه گرى نماید، خداوند بهشت را بر او حرام مى‏سازد، جایگاهش دوزخ است، و پیوسته مورد خشم خداست تا آن هنگام كه بمیرد.»(45)
4 ـ خود ارضایى: استمناء یا خود ارضایى در پسران و دختران یكى از انحراف‏هاى جنسى است، و در منظر پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله ، این عمل نیز مذموم شمرده شده است.(46)
امروزه دانشمندان زیان‏هاى متعددى را براى استمناء ذكر كرده‏اند: از جمله مى‏توان به تحریك افراطى غدد جنسى، ضعف عمومى بدن، ضعف عصبى و عوارض روحى اشاره كرد.(47)
5 ـ خود نمایى: اگر حضور زنان در جامعه و در برابر دید نامحرمان، به گونه‏اى باشد كه سبب جلب نظر دیگران شود.به نوعى خودنمایى است و چنین عملى ناپسند و انحراف شمرده مى‏شود.(48) پیامبر اكرم در این باره مى‏فرماید: «هر زنى كه خود آرایى كند و با بهترین لباسش از خانه بیرون رود تا این كه مردم او را بنگرند، فرشتگان آسمان هفت‏گانه و زمین‏ها او را لعنت و نفرین خواهند كرد.»(49)
6. آمیزش با حیوانات: چنین آمیزشى نیز به عنوان یك انحراف، مذموم دانسته شده است. پیامبر بر آنانكه به آمیزش با حیوانات تن مى‏دهد، لعنت فرستاده است.(50)

نتیجه گیرى

رسول گرامى اسلام صلى‏الله‏علیه‏و‏آله به عنوان هدایتگرى مهربان، با تاكید بر وجود غریزه جنسى در آدمى، به سالم سازى و جهت دهى اشباع آن در میان مردم پرداخت و ضمن رد اندیشه‏هاى افراطى و تفریطى، ازدواج را به عنوان بهترین ساز و كار تامین نیاز جنسى معرفى فرمود. آن حضرت در راستاى تثبیت ارزش‏ها و رفتارهاى اخلاقى، عطر فرهنگ عفت را در میان مردم پراكند و همگان را بر رعایت این مهم سفارش كرد. ایشان را از ابتلاء به انحرافات جنسى برحذر داشت. بى‏شك با درنگ و تأمل بیشتر در سیره و منش رسول خدا صلى‏الله‏علیه‏و‏آله و تبیین صحیح آن براى مردم، خاصه نسل جوان مى‏توان نمونه‏اى زیبا از منشور «تربیت جنسى» را به جهان عرضه نمود و جامعه‏اى سالم و انسانى بوجودآورد.

در خاتمه موارد زیر توصیه مى‏شود:

1) میل‏جنسى و گرایش به لذت‏بردن از این غریزه فطرى با آغاز بلوغ، در تمام دختران و پسران وجود دارد، سمت و سو دهى صحیح براى ارضاى این غریزه ضرورى است.
2) دین، نه سركوب شهوت جنسى را توصیه مى‏كند و نه انسان را در جهت ارضاى كامل جنسى با هر شكل ممكن آزاد مى‏گذارد، بنابراین باید در برابر خواسته‏هاى حریم‏شكنانه جنسى ایستادگى كرد، و نسل جوان را به پاسخگویى سالم نیاز جنسى رهنمون ساخت.
3) عفت و پاكدامنى عمومى باید به عنوان یك ارزش و فرهنگ در جامعه ترویج شود؛ زیرا التزام به این فرهنگ مى‏تواند روابط میان مرد و زن نامحرم را سامان دهد و پوشش مناسب براى بانوان و پرهیز از چشم چرانى را نهادینه سازد.
4) یكى از وظایف مهم در تربیت جنسى، آموزش واقعیت رفتارى روحى افراد از جنس مخالف است كه دقت و توجه والدین و مربیان را در این راستا مى‏طلبد.
5) انحرافات جنسى، آسیب‏هاى شدیدى بر فرد و جامعه وارد مى‏سازد؛ ضمن زشت انگاشتن و ناهنجار بودن آنها، مى‏بایست كامیابى مشروع و سالم توصیه نمود. ارائه الگوهاى نمادین و غیركلامى و بهره‏گیرى از زبان نامرئى بهترین شیوه مى‏باشد.
6) ازدواج، سالم‏ترین رویكرد براى كامیابى جنسى است كه با طبیعت آدمى و فلسفه آفرینش این غریزه همخوانى دارد. سخت‏گیرى‏ها، توقعات و سنت‏هاى بومى غلط والدین، افكار آرمانى و گاه نادرست جوانان، سن ازدواج را به تأخیر انداخته است. سخت‏گیریهاى بى‏مورد درباره ازدواج باید تاحد ممكن كاهش یابد و خانواده‏ها شرایط را براى ازدواج مناسب فرزندانشان با سهولت و دقت فراهم آورند.
ارسال شده توسط:Bia Denj در چهارشنبه 27 آبان 1388 | نظرات()
مطالب گذشته

تکنیکهای ارگاسم چندگانه در مردان
20 تحریك كننده سكسی زنان
روش بزرگ کردن آلت در مردان
هیچ مردی تحمل درد زایمان را ندارد !
میل جنسى؛ وادادگى یا دلدادگى
بیوشیمی جنسی
انحرافات جنسی
انواع امیزش
فلسفه عشق در روابط زناشویی
اسرار مگوی دین و مسائل جنسی
انچه که باید در مورد روابط جنسی پیش از ازدواج بدانید...
بهترین حالات جنسی:5 اشتباهی که اکثر اقایون مرتکب می شوند
در صورت وقوع تجاوز جنسی چه باید کرد؟؟
سایز سینه در خانمها:ایا واقعا اهمیت دارد؟؟
اوج لذت جنسی چیست؟

آرشیو ماهانه
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان Bia Denj

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
Pagerank
تبلیغات

‍CopyRight © 2008 - 2009 by http://bia2denj.mihanblog.com . Allreserved
This Template Transporting For Mihanbblog By WorldTemp.MihanBlog.Com And Special Thanks To Milad Mahdavi

انحرافات,جنس,