تبلیغات
آموزش مسائل جنسی و زناشوئی
روسپی,گری،,پوست,شهرهای,ایران,

.:. امروز :
   
 
امكانات

تبلیغاتروسپی گری، زیر پوست شهرهای ایران
براساس آخرین تحقیقات كه در رسانه های رسمی در ایران به چاپ رسیده، سن آغاز روسپی گری در این كشور به ۱۲ سال تقلیل یافته است .

روسپی گری زنان از قدیمی ترین شغل های جهان محسوب می شود كه قدمت چند هزار ساله دارد، اما مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۱۹۴۹ میلادی به قطعنامه ای رای داد كه در آن روسپیگری خلاف كرامت انسانی نامیده شد. با این همه، این شغل در برخی از كشورها آزاد است و در كشورهای دیگری نیز ممنوع است و جرم محسوب می شود. ایران در زمره همین كشورها است.

سعید مدنی پژوهشگر اجتماعی شایع ترین سن روسپی گری در ایران را ۱۸ تا ۲۵ سال عنوان می كند و می گوید هر قدر سن شروع روسپی گری پائین باشد خطر برای زنان و دختران بیشتر می شود.

آقای مدنی اضافه كرد "طی یك دهه اخیر به تدیج مسئله شیوع تن فروشی در ایران مورد توجه وزارت بهداشت ودرمان قرار گرفت. علت آن هم نگرانی از تغییر الگوی شیوع ایدز در ایران است. اقدامات درمانی و تشخیصی هم انجام می شود. مانند انجام تست اچ آی وی رایگان، مشاوره، توزیع سرنگ و كاندم رایگان. به هرحال حجم خدمات بسیار كمتر از میزان مورد نیاز است."

دختر شانزده ساله ای كه از ۱۴ سالگی روسپی گری می كند، می گوید خانواده های این افراد اكثرا از هم پاشیده اند. او ادامه می دهد "ساعت كار ما متفاوت است، صبح كاری، شب كاری كه درآمدش هم بیشتر است و ما "وسط كار" یعنی غروب ها هم كار می كنیم.. پوشش هم به سبك كار بستگی دارد و آنهایی كه بیشتر دنبال مشتری هستند، لباس مارك دار می پوشند، البته ما پول لباس مارك دار نداریم، مارك رو از بیرون می خریم، رو كفش می زنیم."

این دختر در مورد افرادی كه به او مراجعه می كنند می گوید "مشتری ها هم فرق دارند، پولدار و بی پول، اونهایی كه من سروكار دارم، اكثرا مجرد و فروشنده یا كفاش هستند. خونه های آنها هم تو مركز شهر است، ونك، سلسبیل، بهارستان."

برخی كارشناسان بر این باورند كه این پدیده در ایران به دلیل مشكلات اقتصادی است، اما آقای مدنی نظری متفاوت دارد و می گوید "به تدریج گروه دیگری هم به این زنان افزوده شدند آن هم كسانی هستند كه به دلیل دست یابی به شرایط زندگی بهتر به روسپی گری روی می آورند. "

"م "یكی دیگر از روسپی ها در تهران است كه ۲۱ سال دارد و هفت سال است كه به این كار مشغول است و توضیح می دهد "من روزها از سالمندان پرستاری و شب ها كار می كنم. الان اكثرا همه از روی ماهواره هر خدماتی كه اونجا می دهند را می خواهند. راه جلب مشتری از طریق تلفن و یا در خیابان و پاساژ است. آنهایی كه در خیابان می روند تازه كارند، اما تلفنی ها امن تر و هم گرونتر هستند. خانم هایی هم هستند كه محلی دارند كه برای حفظ امنیت آنها است."
روسپیگری در ایران جرم است اما مجازاتی كه برای آن در نظر گرفته می شود در موارد مختلف متفاوت است به اعتقاد كارشناسان باید برای این پدیده در ایران راهكاری اندیشیده شود، چون حتی در شرایطی كه فرد مجرم محسوب می شود، یك انسان و نیازمند دریافت خدمات است.

سعید مدنی در این مورد می گوید "نگاه قانون گزار ایرانی به این پدیده نگاه جرم انگارانه است. رویكرد مقابل آن هم جرم زدایانه است. به این معنی كه در بعضی كشورها جرم تلقی نشده است. رویكرد میانه ای هم وجود دارد كه در عین جرم بودن خدماتی به این زنان ارائه شود تا وضعیت آنها و مشتریانشان وضعیت پر خطری نباشد."

خانم ۳۸ ساله ای كه دو سال است تن فروشی می كند، می گوید "شبها برای كار موقعیت خوبی است. قیمت هم براساس زیبایی، هیكل و بلد بودن فرق دارد. داشتن مكانی برای زنان بسیار مهم است چون احساس امنیت می كنند. ضمنا در مبلغ و كلاس كار هم تاثیر دارد. ولی اگر شرایط اقتصادی بد باشه تاثیرش هم منفی خواهد بود، از وقتی ماهواره و فیلم سكسی آمده تقاضا بالاتر رفته. مردان متاهل بیشتر متقاضی هستند محل سكونتشان را هم نمی دونیم، چون اكثرا جاهایی می برند كه خطر نداشته باشد."

روسپی گری پدیده ناهنجار اجتماعی است و كارشناسان برای رسیدگی به شرایط و وضعیت این افراد به دلیل قوانین مختلف و نگاه های سنتی با مشكلاتی روبرو هستند. گروهی از كارشناسان بر این باورند كه باید به این زنان خدماتی ارائه شود تا بتوان به نوعی از پیشرفت این پدیده جلوگیری كرد اما در عین حال برخی دیگر معتقدند كه هر نوع خدماتی به این افراد به منزله تشویق به فعالیت آنهاست.

نیكی محجوب - بی بی سی فارسی

ارسال شده توسط:Bia Denj در جمعه 1 آبان 1388 | نظرات()
مطالب گذشته

تکنیکهای ارگاسم چندگانه در مردان
20 تحریك كننده سكسی زنان
روش بزرگ کردن آلت در مردان
هیچ مردی تحمل درد زایمان را ندارد !
میل جنسى؛ وادادگى یا دلدادگى
بیوشیمی جنسی
انحرافات جنسی
انواع امیزش
فلسفه عشق در روابط زناشویی
اسرار مگوی دین و مسائل جنسی
انچه که باید در مورد روابط جنسی پیش از ازدواج بدانید...
بهترین حالات جنسی:5 اشتباهی که اکثر اقایون مرتکب می شوند
در صورت وقوع تجاوز جنسی چه باید کرد؟؟
سایز سینه در خانمها:ایا واقعا اهمیت دارد؟؟
اوج لذت جنسی چیست؟

آرشیو ماهانه
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان Bia Denj

آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
Pagerank
تبلیغات

‍CopyRight © 2008 - 2009 by http://bia2denj.mihanblog.com . Allreserved
This Template Transporting For Mihanbblog By WorldTemp.MihanBlog.Com And Special Thanks To Milad Mahdavi

روسپی,گری،,پوست,شهرهای,ایران,